Kurs og opplæring
I Drammen Røde Kors holder vi kurs for å gi opplæring til de frivillige som er i aktivitet.
Se kurstilbudet vårt:
Ønsker du å bli frivillig kursholder eller kursvert?
Kursene er designet for at frivillige skal kunne holde kurs for andre frivillige. For å holde kurs trenger vi både kursholdere, og noen som legger til rette for at kurset gjennomføres. I tett samarbeid med aktivitetsledere sørger vi for at informasjonen som formidles er oppdatert og relevant for den enkelte aktivitet.
Hvor og når:
- De fleste kursene varer i 3 timer, men vi har også lengre kurs.
- Kursene holdes hovedsakelig i våre lokaler på Torgeir Vraas plass 5, men vi holder også kurs hos lokalforeninger vi samarbeider med.
- De fleste kursene holdes på kveldstid, da mange av våre frivillige jobber på dagtid. Likevel ser vi et økende behov for kurs på dagtid.
Vil du bli frivillig?
Som ny kursholder får du grundig opplæring i pedagogikk og tett oppfølging, slik at du blir trygg og godt forberedt på å holde kurs for Røde Kors. Registrer deg som frivillig.
Nødvendig for kursholdere:
- Fullført startkurs
- Gjennomført grunnleggende pedagogikk kurs eller være sjekket ut for tilsvarende kompetanse
- Personlig egnethet
- Evne til å gjøre seg forstått på norsk eller engelsk (de fleste kursene holdes per nå på norsk, men vi ønsker å utvide tilbudet)
Nødvendig for krusvert:
- Fullført startkurs
- Personlig egnethet
- Gjennomføre opplæring
- Evne til å gjøre seg forstått på norsk eller engelsk
For mer informasjon, ta kontakt med:
- Josefine Grantangen
- Koordinator frivillighet, beredskap og vitnestøtte
- E-post
- josefine.grantangen@redcross.no
- Mobil
- 408 59 736