Kontaktinformasjon Bergen Røde Kors

Du finner oss flere steder i byen. I tillegg har vi hytten Kvila i Grimseidpollen og redningshytten Føykely på Kvamskogen.

Resepsjonen i Småstrandgaten 6

Telefon: 55 30 79 79 
Epost: bergen@redcross.no

Røde Kors-huset på Vetrlidsallmenningen 9

Fellesverket i Gågaten, Strandgaten 90-92

Beredskapssenter i Øvregaten 9

Kontakt Bergen Røde Kors Hjelpekorps.

Kvila

Kvila er en Røde Kors-hytte i Grimseidpollen. Kvila har i alle år vært et dagsutfartssted, men i slutten av 2019 fikk Bergen Røde Kors midler til å rehabilitere eiendommen med mål om 20-30 overnattingsplasser. Eiendommen brukes til barne- og ungdomsaktiviteter, leir, dagutfart for seniorer og kurs. Arbeidet på Kvila ferdigstilles i 2021/2022.

Føykely

Redningshytten i Mødalen på Kvamskogen er i bruk året rundt, men har høysesong i vinterhalvåret. Les mer på Bergen Røde Kors Hjelpekorps sine nettsider, hvor du blant annet kan bestille varekjøring og transport.

Styre og råd

Styreleder i Bergen Røde Kors er Monika Håkansson. Kontaktinfo til styret og omsorgsrådet finner du her.

Ansatte i Bergen Røde Kors

Portrett av mann
Morten Lillestøl Madsen
Daglig leder
E-post
morten.lillestol.madsen@redcross.no
Mobil
930 27 629
Per
Per Henrik Hanssen
Enhetsleder oppvekst og Senterleder Fellesverket
E-post
per.henrik.hanssen@redcross.no
Telefon
930 61 705
Mobil
93061705
Portrett av smilende kvinne med grøndtspettet skjerf og vind som blåser i håret
Linn Gjerstad
Kommunikasjons- og næringslivsansvarlig
E-post
linn.gjerstad@redcross.no
Telefon
900 66 967
Kjersti
Kjersti Dalehaug
Administrasjons- og regnskapsmedarbeider
E-post
kjersti.dalehaug@redcross.no
Telefon
41 23 15 74
Jan
Jan Bjørgo
Frivillighetskoordinator
E-post
jan.bjorgo@redcross.no
Telefon
41 23 92 67
Mobil
40 85 33 40
Carina
Carina Hermansen
Koordinator Gatemegling
Kontorsted
Bergen Røde Kors
E-post
carina.hermansen@redcross.no
Mobil
91 85 72 94
hildesagstad
Hilde Sagstad
Koordinator, Kors på halsen og Kompis
E-post
hilde.sagstad@redcross.no
Telefon
481 35 091
Susanne
Susanne Aas
Koordinator EVA
E-post
susanne.aas@redcross.no
Telefon
41 23 96 97
Mobil
41 17 93 42
hildeamundsen
Hilde Amundsen
Koordinator for Nettverk etter soning og Visitortjenesten
E-post
hilde.amundsen@redcross.no
Mobil
41 42 18 08
Michelline
Michelline Biseke
Koordinator Barnas Røde Kors/Leksehjelp/Sommerskole
E-post
michelline.biseke@redcross.no
Mobil
91 85 88 73
NADIAweb
Nadia V. Hagen
Koordinator Flyktningguide
E-post
nadia.hagen@redcross.no
Telefon
412 44 620
martinfroyseth
Martin André Blomli Frøyseth
Koordinator
E-post
martin.andre.froyseth@redcross.no
Mobil
92 66 77 23
sirioldervik
Siri Emilie Oldervik
Koordinator
E-post
siri.oldervik@redcross.no
Mobil
93290539
Vidar
Vidar Andreassen
Driftsleder eiendom
E-post
vidar.andreassen@redcross.no
Telefon
55 30 79 70
Mobil
91 18 23 70
nora2
Nora Børø
Koordinator Flerkultur
E-post
nora.boro@redcross.no
Mobil
41 23 21 70
Profil Sigbjørn 158x208
Sigbjørn Torheim
Økonomileder
E-post
sigbjorn.torheim@redcross.no
Telefon
92 26 38 22
tonekolbjornsen
Tone K. Kolbjørnsen
Koordinator, besøkstjenesten
E-post
tone.kristine.kolbjornsen@redcross.no
Telefon
412 46 278
Siridelangebrk
Siri de Lange
Koordinator Besøkstjenesten
E-post
siri.de.lange@redcross.no
Mobil
412 46 278
christinaheggstadgarrido
Christina Heggstad Garrido
Koordinator
E-post
christina.heggstad.garrido@redcross.no
Mobil
95486275
tovekristiansen
Tove Kristiansen
Koordinator
E-post
Tove.kristiansen@redcross.no
Mobil
46952787
idaodland
Ida Victoria Rullestad Odland
Prosjektkoordinator gjeldsrådgiving, Nettverk etter soning
E-post
ida.victoria.rullestad.odland@redcross.no
Mobil
41 39 54 02
Skjermbilde 2021-09-21 kl. 09.25.34
Tone Mossefin
Organisasjonsrådgiver
E-post
tone.mossefin@redcross.no
Mobil
478 13 080