Fellesbilde av distriktsstyret Vis bildetekst
DISTRIKTSSTYRET: Kim Anthony (f.v.), Knut Morten Olsen, Abdul Jabbar, Helene Berge Hansen, Marit Jørgensen, Linda Amundsen, Robert Flobergseter og Terje Haga. (Foto: Glenn Thomas Nilsen/ Røde Kors)

Distriktsstyret, distriktsråd hjelpekorps og omsorg i Østfold

Distriktsstyret leder distriktets virksomhet og forvalter dets midler etter årsmøtets bestemmelser. Styret representerer Røde Kors overfor fylkeskommunen og offentlige foretak.

Distriktsstyret: 

  • Styreleder 2021-2023: Robert Flobergseter
  • Nestleder 2022-2024: Marit Jørgensen
  • Medlem 2022-2024: Abdul Jabbar
  • Medlem: 2021-2023: Kim Anthony
  • Medlem 2021-2023: Terje Haga
  • Varamedlem 2022-2024: Knut Morten Olsen
  • D-rådsleder omsorg: Linda Strindin Amundsen
  • D-rådsleder hjelpekorps: Helene Berge Hansen
Fellesbilde av D-råd hjelpekorps
Tor Heltne, Alexander Berntsen, Robin Støa Birkeland, Ida Marie Gundersen, Helene Berge Hansen, Alexandra Gresholdt, Petter Dahlgren, Ellen C. Apenes og Arnulf Hansen. (Foto: Glenn Thomas Nilsen/ Røde Kors)

Distriktsråd hjelpekorps:

  • Leder 2022-2024: Helene Berge Hansen​
  • Administrativ leder 2021-2023: Ida Marie Gundersen​.
  • Operativ leder 2022-2024: Petter Dahlgren​
  • Medlem (Fredrikstad): Ellen C. Apenes​
  • Medlem (Halden): Robin Støa Birkeland​
  • Medlem (Moss): Alexander Berntsen​
  • Medlem (Mysen): Tor Arne Heltne​
  • Medlem (Sarpsborg): Alexandra Gresholdt ​

Distriktsråd omsorg:

  • Leder 2022-2023: Linda Strindin Amundsen​
  • Nestleder 2022-2024: Lars Petter Støten​
  • Medlem 2021-2023: Ann-Marie Vauger​
  • Medlem 2022-2024: Ole Hansen​
  • Medlem 2021-2023: Henning Wilhelmsen​
  • Medlem 2022-2024: Nina Christin Aaseby​
  • Varamedlem 2022-2024: Pernille B. Lemming​
  • Varamedlem 2022-2023: Jeanette Reistad Jetteng​

Valgkomité hjelpekorps

  • Jenny Gaulin (Mysen RKH)
  • Aleksandra Skivik (Sarpsborg RKH)
  • June Cecilie Hultberg (Halden RKH)
  • Marius Johannessen (Moss RKH)
  • Marcus Andersen (Fredrikstad RKH) 

Valgkomité omsorg

  • Nina Ødegård (Rakkestad)
  • Sandra Pettersson (Fredrikstad)
  • Odd Falmyr (Halden)
  • Tove Gjødingseter (Askim)